Григор Димитров не разочарова: Успешен старт на Australian Open (ВИДЕО)

8234

Напрегнат старт, но щастлив финал – така накратко може да бъде описан първия мач на първия турнир от Големия шлем за годината Australian Open, който изигра най-добрият български тенисист Григор Димитров. Той записа победа на старта на голямото състезание, с 3:1 сета, при това с обрат от 0:1 сета.

Григор Димитров победи Мартон Фучович

Григор се изправи срещу унгареца Мартон Фучович, като преди този мач имаше отрицателен баланс срещу него - 1:2 победи. Че унгарецът му е неудобен си пролича именно от тази статистика - първият сет беше за Фучович, който го спечели с 6:4 гейма. Унгарецът проби в самото начало на мача, на нула, след като Димитров записа две поредни непредизвикани грешки, а можеше да пробие и още веднъж за 3:0 гейма, но българинът се спаси. Той имаше шанс да се върне в сета в шестия гейм, но вместо това допусна втори пробив на нула за 2:5.

От този момент Григор почна да вдига нивото си - върна единият пробив, но за повече в този сет нямаше време, 4:6. В следващия обаче нашето момче спечели - 6:3 гейма, след като един пробив в негова полза се оказа достатъчен.

Още: Григор Димитров - Мартон Фучович: Кога и къде да гледаме дебюта на Гришо на Australian Open 2024

Третият сет беше решаващ за развитието на мача - Григор го спечели в тайбрек, след като всеки от двамата имаше своите възможности да пробие и да установи контрол, но това не се случи. В тайбрека българинът спечели съкрушително, давайки само 1 точка на съперника - 7:6 (1). Това се оказа преломният момент - четвъртият сет се превърна в протоколен, 6:2 за българина, който не позволи на Фучович да реализира точка за пробив на старта на тази част и оттам насетне нямаше проблеми.

Следващият съперник на Григор в Мелбърн ще бъде Себастиан Офнер или Танаси Кокинакис.

Въпреки отрицателния баланс: Григор Димитров твърд фаворит на старта на Australian Open