Григор Димитров с първи успех за 2022-ра след почти тричасова битка в Мелбърн (ВИДЕО)

3699

Най-добрият български тенисист Григор Димитров започна с победа новия сезон. Той надделя над аржентинеца Факундо Багнис с обрат – 5:7, 7:6 (3), 6:3 и е на четвъртфинал на турнира ATP250 в Мебърн, който преди пандемията се провеждаше в Сидни.

В първия сет зрителите видяха три пробива, като тенденцията беше в полза на аржентинеа. Той проби в петия гейм, като там се намеси и дъждът – при 30:40 заваля, мачът беше прекъснат и това със сигурност повлия на концентрацията на Григор. Той върна моментално пробива, като показа търпение, но при 6:5 гейма за Багнис белята стана. Тогава аржентинецът беше по-добър в защита и това се оказа решаващо за сета.

Против ли е Григор Димитров неваксинираният Джокович да играе в Мелбърн?

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се готви за първия за годината турнир от Големия шлем - Откритото първенство н...

Във втория сет нещата бяха решени в тайбрек, но Григор можеше да загуби сета по-рано. Той беше пробит за 5:4 гейма, след неразумна промяна на тактиката и повече опити за атака, но успя да се спаси в следващия гейм и с по-търпелива игра върна пробива в последния момент. Но в тайбрека българинът се справи – 7:3 точки, като от 2:3 спечели всички точки до края на сета.

В решителния сет Димитров се наложи с 6:3. Той направи пробив в средата на сета и удържа преднината си.

В крайна сметка българинът записа повече асове (11:10) и направи по-малко двойни грешки (3:5), като в същото време спечели 79% от точките си на първи сервис (46/58). Димитров реализира четири от седемте си точки за пробив (57%), докато Багнис оползотвори три от своите пет точки за пробив (60%).