Семейството на Новак Джокович заяви, че е „разочаровано“ от решението на Федералния съд на Австралия да депортира сина им по-рано днес, в изявление публикувано от сръбски медии.
Още: "Ако Джокович играе така, може да спечели още 20 титли от Големия шлем"
Още: Световният №1 открои силните страни на Григор Димитров преди 1/8-финалния им сблъсък на Уимбълдън
„Много сме разочаровани от решението на Федералния съд и факта, че Новак трябва да напусне Австралия. Това са трудни времена, специално за Новак, но това, което трябва да направим ние, като негово семейство, е да му дадем подкрепа повече от всякога“, се казва в тяхното съобщение.
Изявлението бе публикувано само няколко часа, след като световният номер 1 при мъжете загуби битката с австралийското правителство да остане в страната и да защитава титлата си от Аустрелиън Оупън – евентуална защита щеше да означава и рекордна 21-а титла от Големия шлем. По-рано през деня, самият Джокович заяви, че е „много разочарован“ от решението на Федералния съд, но ще се съобрази с него и ще напусне страната. По-късно това стана факт и сърбинът пътува до Дубай.
Сръбският олимпийски комитет пък определи решението на Федералния съд като „скандално“.
Още: Джокович постигна историческа победа и се нареди до двете най-големи легенди на Уимбълдън
Още: Григор с ново уникално постижение в тениса - отдаде заслуженото на Ейса и се закани на Синер (ВИДЕО)