Вердаско и Фучович продължават към четвъртфиналите в София

2043

Испанецът Фернандо Вердаско се класира за четвъртфиналите на София Оупън, след като победи миналогодишния финалист Мариуш Копил с 6-2, 4-6, 6-1 в мач от втория кръг на надпреварата.

Опитният испанец започна много уверено днешния двубой, като проби два пъти съперника си, за да вземе първата част с 6-2.

Лазаров не успя да зарадва българската публика и загуби от Вердаско в София

Квалификантът Александър Лазаров не успя да се противопостави на Фернандо Вердаско в среща от първия кръг на Sofia Open. Последният ос...

Във втория сет румънецът започна да сервира много солидно, като реализира пет аса и не даде нито една възможност за пробив на съперника си.

От своя страна Копил успя да вземе веднъж подаването на Вердаско и да вкара мача в решаващ трети сет. В него бившият номер 7 в света бе пълен господар на корта и стигна даде само един гейм на съперника си, за да затвори мача след час и 44 минути игра.

По този начин Вердаско се класира за четвъртфиналите, където ще срещне италианеца Матео Беретини, който вчера отстрани водача в схемата Карен Хачанов в три сета.

Вчера Вердаско даде само три гейма на 21-годишния български Александър Лазаров, докато в първия си мач Копил записа трисетова победа над носителя на три титли от Големия шлем Стан Вавринка.

Лазаров постигна страхотна победа на Sofia Open

Българският тенисист Александър Лазаров сътвори истински подвиг, след като спаси два мачбола, преди да победи мощния италианец Лука Ван...

Напред продължава и унгарецът Мартон Фучович след победа над квалификанта Яник Маден със 7-6(3), 3-6, 6-4. За място на полуфиналите Фучович ще спори с четвъртия поставен Роберто Баустиста Агут.

Словакът Мартин Клижан продължи с традиционно силното си представяне в София и за трети път достигна четвъртфиналите след успех над Даниел Брандс от Германия със 7-6(5), 6-4.