Премиерът Бойко Борисов е разпоредил на парламентарната група на ГЕРБ "да изработи и внесе нова поправка в Закона за приватизацията и следприватизационен контрол", с която "да отпаднат всички съмнения за лобизъм в полза на една или друга страна".
Още: Изненадваща рокада: Шефът на ДАНС - кандидат на ГЕРБ за Комисията по досиетата към ДС
Още: Светлин Тачев: Радев иска да поведе опозицията, битката му с Борисов беше на пауза
Съобщението от парламентарната група на ГЕРБ за разпореждането на лидера ѝ идва 26 минути след като прессекретариатът на президента Румен Радев съобщи, че държавният глава е наложил вето на приетите миналата седмица разпоредби. Президентът възразява срещу промените, с които със задна дата срокът за ангажиментите на купувача на държавна собственост се съкращава от 10 на 5 години.
Измененията бяха внесени от депутати от "Обединените патриоти" - "Атака" (Николай Александров) и ВМРО (Емил Димитров - Ревизоро), а вицепремиерът Валери Симеонов (лидер на третия участник в патриотичната коалиция НФСБ) ги свърза с интересите на бизнесмените Кирил и Георги Домусчиеви, които по негови оценки трябва да платят 58 млн. лв. неустойки за неизпълнени задължения след приватизацията на Български морски флот преди 10 г. Симеонов дори заплаши, че НФСБ ще напусне управляващата коалиция, ако законът бъде приет, но това засега не се е случило.
От днешното съобщение на ГЕРБ се разбира, че премиерът Борисов очаква нови текстове, които "категорично да предвидят забрани за разпростиране на действието спрямо заварени приватизационни договори".
Още: Няма "Ново начало" в кабинета "Желязков": Говори Гроздан Караджов
Още: Наталия Киселова от Копривщица: Свободата не ни е дар (ВИДЕО)