България U19 загуби от Полша във финала на Световното по волейбол

3698
Снимка: volleyballworld.com

Националният отбор на България по волейбол (U19) загуби с 0:3 (20:25, 19:25, 19:25) от Полша във финала на световното първенство, игран в Техеран, Иран. Така тимът на Мартин Стоев пропусна да триумфира в първия финал на мондиал в колективен спорт с българско участие за последните 30 години.

При предишния случай волейнационалите (U21), водени от Светослав Стойчев, станаха шампиони в Кайро (Египет). Въпреки че трябва да се задоволи със сребърните медали, тимът ни остави отлични впечатления с представянето си на световното първенство. По пътя към битката за трофея "лъвовете" елиминираха вицешампиона от предишния мондиал - Италия, както и друг от фаворитите - Русия.

България победи Русия и е на финал на световното по волейбол! (ВИДЕО)

Юношеският ни национален отбор по волейбол до 19 г. ще се бори за титлата на световното първенство в Иран! Тимът на Мартин Стоев победи...