Мароканският кралски флот (KMF), патрулиращ по средиземноморското и атлантическото крайбрежие на страната, спаси 438 нелегални мигранти от 19 до 23 август, повечето от тях от Африка, предаде ТАСС.
Още: Хеопсовата пирамида се сдоби със системи за пречистване на въздуха
Още: Колониално минало и "исторически престъпления": Африка иска репарации
Сред спасените са трима граждани на Бангладеш и един турчин, съобщава в понеделник вечерта информационната агенция Maghreb Arabe Presse, позовавайки се на източници във военното ведомство. Мигрантите се опитали да преодолеят пътя с лодка.
„Всички спасени мигранти са получили първа помощ на борда на корабите на KMF, след което са били докарани здрави до най-близките пристанища на Мароко и предадени на офицерите от кралската жандармерия“, отбелязва агенцията.
Мароко, отделено от Европа от тесния Гибралтарски проток, от много години е транзитна държава за нелегални мигранти, които се опитват да се преместят от Северна и Тропическа Африка в ЕС.
Още: Свлачище затрупа цяло село в Судан: Има само един оцелял (ВИДЕО)
Още: "Горящи снаряди и шрапнели": Извънредно положение и евакуация в Западна Либия (ВИДЕО)
Според властите активността на престъпните мрежи, ангажирани с трансфера на нелегални мигранти от кралството към страните от ЕС, се е увеличила през последните години. Испания остава основна дестинация за мигрантския поток от Африка.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Загинали и ранени след взрив в газопроповод в Египет (ВИДЕО)