Лорън Ериксон ван Варт на 44 години от Бостън, Масачузетс е била убита от акула по време на каране на падълборд на Бахамите. Само ден преди ужасната трагедия Лорън е сключила брак с любимия си мъж, пише LBC.
Още: "Егоистична визия за Америка": Камала Харис критикува митата на Тръмп
Още: 100 дни Разединени американски щати по-късно: С повече неизпълнени обещания не може
За ужасната трагедия се разбира, когато спасители от хотелски комплекс на Бахамите забелязват жената във водата и разбират, че е нападната от акула. След като я извличат на брега, заедно с нейния съпруг, спасителите ѝ оказват първа помощ. Те обаче бързо осъзнават, че атаката на акулата е била изключително жестока и е наранила фатално торса и горните крайници. Състоянието ѝ е било така сериозно, че не е можело да се направи нищо, за да може жената да бъде спасена.
Boston newlywed killed in Bahama vacation shark attack ID’ed as Lauren Erickson Van Wart https://t.co/t1WiAiCbKY pic.twitter.com/d8BGhK8ASc
— New York Post (@nypost) December 6, 2023
Още: The Atlantic: Тръмп моли Путин да не го унижава пред целия свят
Повече за инцидента
Още: Акула поплува сред туристи във Флорида (ВИДЕО)
По данни на местната полиция Лорън се е омъжила в неделя, 3 декември, а на следващия ден е била атакувана от акулата, докато е карала падълборд заедно със съпруга си. Той е станал пряк свидетел на атаката. Смята се, че жертвата е починала още във водата.
Още: Войник загина след като хеликоптерът му се разби (ВИДЕО)
Още: Държавният департамент на САЩ подкрепи Украйна за примирието: "Защо да чакаме 10 дни?" (ВИДЕО)
Знае се, че близо до бреговете на Бахамите има тигрови и бичи акули, но засега не е установено какъв точно вид акула е нападнал и убил Лоръм ван Варт.
Любопитно: Фотограф погледна в пастта на огромна акула и показа какво има вътре (ВИДЕО)