Докато изобразява един от най-обичаните си герои, Али Джи, Саша Барън Коен се запознава с няколко бизнес магнати, включително Тръмп, на снимки през 2003 г.
Още: На коя европейска страна е бил столица Рио де Жанейро?
Още: Доналд Тръмп може да помилва Пъф Деди: Шансовете са 50 на 50 (ВИДЕО)
Очевидно обаче Тръмп не е останал с добри впечатления, предвид последните му коментари за комика. Спомняйки си за тогавашната им среща, президентът каза за „Ню Йорк Таймс“: „Помислих, че е сериозно умствено изостанал. Но дъщеря ми Иванка го гледаше и го смяташе за много готин.”
Коен не се притеснява ни най-малко. Всъщност той отговори на Тръмп в Туитър, че е благодарен за безплатната промоция на последния му филм. Той също така написа: „Признавам, и аз не ви намирам за забавен. Но все пак целият свят ви се смее“.
Премиерата на втория филм от поредицата за казахстанския политик „Борат 2“, се състоя в Амазон на 23 октомври и беше посрещната противоречиво с коментари като „смешно, но ненужно продължение".
Още: "Започва Златния век": Тръмп се хвали със законопроекта си за данъчни съкращения
Припомняме, че българската актриса Мария Бакалова бе замесена в скандал заради участието във филма като дъщерята на Борат, устройваща клопка на Руди Джулиани, адвокат на американския президент и бивш кмет на Ню Йорк. Нещо, заради което Джулиани напдна Коен и се наложи актьорът да дава обяснение и да се извинява.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: СЗО призова за огромно увеличение на акцизите върху цигари, алкохол и захарни изделия
Още: Тръмп потвърди: Няма напредък по разрешаването на войната в Украйна