Екипажът на самолета с фалшиви ваксини „Спутник V” избяга от мексиканските власти

25 март 2021, 11:44 часа • 2429 | прочитания

Гражданите на Хондурас, задържани миналата седмица в Мексико при транспортиране на фалшиви ваксини Sputnik V с частен самолет, са избягали от поставеното наблюдение. Това съобщи ria.ru с позоваване на свой кореспондент в Мексико сити.

Още: Тръмп потвърди: Иран ни предупреди преди атаката, няма пострадали

Още: Тръмп отговори на Медведев за ядреното оръжие, напомни за ядрените подводници на САЩ и "Томахоук"

"Мексиканските митничари предали хладилника с ампули и самолета на прокуратурата, във връзка с което започна разследване. Миграционната служба беше помолена да издаде имиграционни уведомления на пилота и пътниците, настанени в хотела, но те избягаха от наблюдението" – съобщило ведомството в Twitter.

Миналата седмица мексиканските власти задържаха частен самолет Cessna на летището в южния щат Кампече, на борда на който откриха над хиляда ампули вещество, обозначено като руската ваксина срещу COVID-19 Sputnik V. На борда имало седем хондураски граждани.

След като анализира изображенията на иззетата партида, Руският фонд за директни инвестиции заяви, че ампулите са е фалшиви.

Още: САЩ под "топлинен купол", очакват се адски жеги

Още: Не на войната: Протести срещу Тръмп в САЩ след ударите по Иран (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ганчо Каменарски
Ганчо Каменарски Отговорен редактор
Новините днес