Ню Йорк отменя всички договори с Trump Organization

13 януари 2021, 17:04 часа 1932 прочитания 0 коментара

Ню Йорк прекрати всички договори с Trump Organization заради щурма на Капитолия от привърженици на Доналд Тръмп на 6 януари, съобщи в сряда кметът на града Бил де Блазио.

Още: Тръмп: Ударихме още един кораб на наркотрафиканти край Венецуела (ВИДЕО)

Още: Дронове с изкуствен интелект преобразяват битката на фронта, САЩ дават десетки хиляди системи на Украйна

"Ню Йорк не прави бизнес с метежници. Предприемаме стъпки за ПРЕКРАТЯВАНЕ на споразумения с Trump Organization за експлоатация на въртележките в Сентръл Парк (Central Park Carousel), на зимните пързалки Wollman и Lasker и на голф игрището Ferry Point", написа нюйоркският кмет.

Договорите на Trump Organization за управление на въртележките и пързалките в Сентръл парк трябваше да изтекат в края на 2021 г. Междувременно договорът за голф игрище в Бронкс трябваше да изтече през април 2032 г.

Trump Organization е група от около 500 стопански субекта, чийто единствен или основен собственик е Доналд Тръмп. Около 250 от тези субекти използват името Тръмп.

Още: Откриха ДНК на арестувания на мястото на убийството на Чарли Кърк

Още: Заради наркотиците и мигрантите: Тръмп набързо "изби" почти всички американци (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес