Пентагонът е препоръчал да се изпратят оръжия на Украйна, твърдят трима американски представители, цитирани от NBC News.
Още: Тръмп строи помпозна бална зала в Белия дом за 200 млн. долара (СНИМКИ)
Още: Две жени в Сената дават на Тръмп ново оръжие срещу Путин: Следващ пакет оръжия за Украйна
Те заявиха, че на Украйна ще се изпратят противотанкови ракети „Javelin“, на обща стойност 50 милиона долара.
„Това е правилният ход. Виждам отпечатъците на министъра на отбраната Матис, навсякъде по него“, заяви пенсионираният адмирал Джеймс Ставридис.
„Това е много логичен и разумен ход, който ще засили възпиращия фактор, защото ще положи съмнения в съзнанието на руските агресори“, заяви той.
Още: След като и България се възползва: САЩ поръчаха производство на ракети AMRAAM за Украйна (ВИДЕО)
Още: Вярвате или не, пак отива там: Тръмп обяви, че пратеникът му отново заминава за Русия
„Със сигурност мога да кажа, че все още не сме доставили отбранителните оръжия, нито сме отхвърлили опцията“, каза от своя страна говорителят на Държавния департамент Хедър Науърт.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Рекордна екзекуция във Флорида на мъж, убил с мачете децата си
Още: "Това е отвратително": Тръмп коментира руските удари, готов е със санкциите за Москва (ВИДЕО)