Перу провежда съдебна реформа с референдум

29 юли 2018, 11:58 часа 1322 прочитания

В Перу ще се проведе референдум за "утвърждаване" на съдебните реформи, които включват създаването на служба за борба с корупцията и санкции срещу корумпирани съдии и адвокати след зачестилите доклади за съдии, предлагащи снизходителни присъди срещу определена цена, заяви президентът Мартин Вискара.

Още: USAID окончателно "загина", както може да загинат милиони хора без помощ от САЩ

Още: Не му хареса интервю: Милиони обезщетение за Тръмп от още една телевизия

"Системата за администриране на правосъдието е в колапс", каза Вискара в Деня на независимостта на Перу. "Ще стартираме процес на референдум за съдебната реформа."

Вискара, инженер по образование, встъпи в длъжност преди четири месеца, след като неговият предшественик Педро Пабло Кучински, подаде оставка в разгорелия се скандал с обвинения в корупция.

Президентът заяви, че перуанците ще гласуват и за конституционни промени, за да определят срокове за законодателите, да възстановят двукамерния конгрес за първи път от 1993 г. насам и да увеличат прозрачността в съдебните решения.

Още: Присъдата за Пъф Деди е почти готова: Само по едно обвинение има колебание

Още: Мъск хвали Тръмп след заплахите за депортация

"С тези мерки ще намалим значително корупцията в правосъдната система", каза Вискара. „Достатъчно с опрощението в замяна на пари“.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Любов Павлова
Любов Павлова Отговорен редактор
Новините днес