САЩ увеличат вноса на бебешко мляко
Администрацията по храните и лекарствата каза, че ще улесни доставките от чуждестранни производители. "Надяваме се, че международните бизнеси ще ни помогнат да увеличим предлагането на тези продукти", заяви комисарят на Администрацията по храните и лекарствата Робърт Калиф. Той добави, че САЩ ще приоритизират компаниите, които могат да осигурят най-големите доставки и бързо да представят документация, че техните формули са безопасни и отговарят на американските хранителни стандарти.
Новината за увеличението на вноса дойде малко след като регулатори казаха, че са сключили сделка, която ще позволи на "Абът нютришън" да възобнови работата в завода си в Мичиган, който е затворен от февруари заради проблеми, свързани със замърсяване. Компанията трябва да преработи процедурите си за безопасност преди да възобнови производството.
Не се очаква тези стъпки да имат незабавен ефект върху недостига, заради който много родители са принудени да търсят адаптирано мляко за бебетата си онлайн или в хранителни банки, пише БТА.
Още от АМЕРИКА:
Здравна мрежа обяви пандемия от маймунска шарка, призова СЗО за незабавни действия
Върховният съд в САЩ разреши на щатите да забраняват абортите
Сенатът в САЩ одобри знаков законопроект за контрол върху оръжията
САЩ изпращат на Украйна 450 млн. долара помощ - главно ракетни системи
Коронавирусът по света: Заразените и починалите в САЩ се увеличават
Байдън призова за замразяване за три месеца на данъка върху горивата
Коронавирусът по света: САЩ са начело по заразени и починали за денонощие
Специалните сили на САЩ искат руски картечници
Разрушават училището в Тексас, където бяха убити 19 деца
Заради нарастващ тормоз и заплахи: Раздадоха паник бутони на канадски депутати
Редактор:
Виолета Иванова
Етикети: Внос САЩ бебе адаптирано мляко