Сенатор говори над 15 ч. пред Конгреса на САЩ (ВИДЕО)

06 април 2017, 09:35 часа 1856 прочитания 0 коментара

Американският сенатор от Демократическата партия на САЩ Джеф Мъркли изнесе една от най-дългите речи в историята на Сената, съобщават световни агенции.

Още: Нова среща между Тръмп и Зеленски, ето кога

Още: Анализ: САЩ вече не могат да са световен полицай

Той говори 15 часа и 28 минути в сряда против номинацията на американския президент Доналд Тръмп за съдия от Върховния съд.

За днес лидерите на Републиканската партия в Сената са запланували важно процедурно гласуване на номинацията на Нийл Горсъч.

Повечето демократи се заканиха, че ще блокират консервативния съдия. Показаната от Мъркли издръжливост демонстрира категоричната опозиция на демократите.

Още: „Лов на вещици“ в САЩ заради критични коментари за Чарли Кърк

Още: Дело за 15 млрд. долара: Тръмп ще съди за клевета и обида "New York Times"

Двете партии влязоха в сериозен сблъсък за номинацията на Горсъч. Опозиционните демократи твърдят, че имат достатъчно гласове, за да използват блокиращата тактика filibuster (блокиране на сенатски решения поради липсата на 60% мнозинство -б.р).

60 гласа са необходими, за да бъде преодолян този прийом и да завърши дебатът в 100-местния Сенат. Тъй като републиканците държат 52 места, те се нуждаят от подкрепата на осем демократи. До момента само четирима демократи са решили да подкрепят номинацията.

Потвърждаващият вот е заплануван за петък, тъй като Конгресът се оттегля за две седмици.

Още: "След това ще се заемем с Чикаго": Тръмп вкара Националната гвардия в Мемфис

Още: Тръмп: Ударихме още един кораб на наркотрафиканти край Венецуела (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Анев
Ивайло Анев Отговорен редактор
Новините днес