Сенатът каза на Тръмп да спре да помага на Саудитска Арабия за Йемен

14 март 2019, 07:14 часа 924 прочитания

Сенатът на САЩ прие резолюция за прекратяване на подкрепата за военната кампания на Саудитска Арабия в Йемен, информира Euronews, цитирана от БГНЕС.

Още: Не са изнесли урана, взривихме го: Тръмп се вбеси заради сателитни снимки с камиони във Фордо (ВИДЕО)

Още: Пътнически самолет се запали във въздуха над Лас Вегас (ВИДЕО)

Въпреки че съпартийците на президента Доналд Тръмп имат мнозинство, резолюцията беше подкрепена с 54-46 гласа.

В документът се казва, че според американската конституция Конгресът на САЩ трябва да решава кога страната влиза във война, а не президента. Иска се и прекратяване на редица конкретни действия, като американската помощ за ударите от въздуха на саудитската авиация.

Резолюцията ще бъде гласувана и от долната камара на Конгреса, която се контролира от демократите и очакванията са, че документът ще получи подкрепа.

Още: Пийт Хегсет се обяви срещу собственото си министерство, за да защити Тръмп за атаките в Иран (ВИДЕО)

Още: За първи път мюсюлманин може да е кмет на Ню Йорк: Зохран Мамдани извади Тръмп извън равновесие

Доналд Тръмп заплашва, че ако резолюцията дойде на бюрото му, ще наложи вето. Досега Тръмп не е използвал тези си правомощия.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес