В Оклахома забраниха абортите

06 април 2022, 05:53 часа • 1502 | прочитания

Камарата на представителите на американския щат Оклахома подкрепи местния Сенат и забрани абортите, съобщи Ройтерс.

Още: "Егоистична визия за Америка": Камала Харис критикува митата на Тръмп

Още: 100 дни Разединени американски щати по-късно: С повече неизпълнени обещания не може

"След кратък дебат и без разисквания контролираната от републиканците Камара на представителите гласува със 70-14 гласа, за да изпрати закона за подпис на губернатора Кевин Стит", пише агенцията.

В доклада се казва, че губернаторът вече е изразил готовност да подпише всеки закон срещу абортите, за който парламентът на щата постигне съгласие.

Инициативата забранява абортите, освен ако процедурата не е предизвикана по медицински причини и има за цел да спаси живота на майката.

Още: Тъкър Карлсън набеди Зеленски за убиец, Украйна отговори: Искаше да си в ЦРУ, но не ти стигна IQ (ВИДЕО)

Още: The Atlantic: Тръмп моли Путин да не го унижава пред целия свят

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Мартин Стоянов
Мартин Стоянов Отговорен редактор
Новините днес