„Някога, някъде..." - изложба на Клементина Манчева и Иван Додов в галерия Абсент

11 февруари 2014, 12:47 часа • 154311 | прочитания

Едни от най-щастливите детски спомени са летата на село. Изпълнили сетивата ни с мириса на сушени пиперки, домашна питка и аромата на полските цветя.

Още: Вечните български актьори оживяват в изложбата "Моите стъпки стоят по пясъка"

Още: 10 000 кв. м изкуство на артисти от цял свят преобразяват София за Фестивала на светлините LUNAR

Сега те ни връщат с умиление към онези безгрижни времена, когато сме тичали облени в слънчева светлина, под зоркия поглед на дядо и мекия глас на баба. Тази топлина, колорит и носталгия, тази безрезервна любов ни изпълва в новата изложба на галерия Абсент – „Някога, някъде ... ”.

Двама са художниците които ще представи арт центъра.

Иван Додов

Още: 10 дни остават за кандидатстване в конкурса "Ярки хоризонти", който ще озари със статичен 3D мапинг фасадата на НДК

Още: "Пролетни трели" звучат в изложбата на Ангел Веселинов в Галерия "Арт Маркони" (КАРТИНИ)

Импресионистичния изпълнен с цвят Иван Додов. Неговата динамична и игрива четка като машина на времето ни връща в моментите на игри, когато слънцето и сянката са били герои от нашия въображаем детски мир.

Клементина Манчева

И Клементина Манчева, която внася носталгично равновесие със своите семпли детайли от отминали времена.

Още: Изложба в Народния театър представя първото златно поколение актьори и актриси на България

Още: Новата изложба на Георги Георгиев в галерия "Нюанс": "Ангели и демони" винаги наблизо

Клементина Манчева

Откриването на експозицията ще бъде на 13 февруари от 18 ч. в галерия „Абсент”. Изложбата ще продължи до 1.03.2014г.

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес