Израелски изстребители, хеликоптери и танкове атакуваха военни позиции на радикалното палестинско движение „Хамас“ в Ивицата Газа в отговор на изстрелването на две ракети по Израел по-рано същия ден. Това съобщава армейската пресслужба.
Още: Още едно обвинение за сваления от власт южнокорейски президент
Още: Заради напрежението: Индия затваря въздушното си пространство за пакистански авиолинии
"Две ракети бяха изстреляни от Ивицата Газа по Израел. В отговор изстребители, бойни хеликоптери и танкове атакуваха подземната структура и военните постове на „Хамас“ в Ивицата Газа", се казва в изявлението. "Израелските отбранителни сили непрекъснато оценяват ситуацията и са готови решително да се противопоставят на всякакви опити за терористични дейности, насочени срещу израелското цивилно население, както и на всяко нарушение на суверенитета на Израел", добави военното ведомство.
Израелското държавно радио Кан съобщи, че и двете ракети не са прихванати и са паднали в ненаселени райони, без да причиняват наранявания или щети.
Предишния път, когато палестинските радикали от Ивицата Газа подложиха Израел на ракетна атака, беше на 23 октомври. В отговор израелските военни удариха няколко военни позиции на „Хамас“ в Ивицата Газа на следващия ден.
Още: Иран обеси гражданин на Израел за шпионаж