Министрите от правителството на Южна Корея се готвят да подадат колективна оставка

04 декември 2024, 07:34 часа 867 прочитания

Министрите от правителството на Южна Корея се готвят колективно да подадат оставка, съобщава южнокорейският вестник "Чосун илбо", цитиран от Ройтерс.

Още: Няма нищо по-опасно от това да оставиш един лъв ранен: Свършила ли е войната между Иран и Израел

Още: Европейското разузнаване: Обогатеният ирански уран остава непокътнат след ударите на САЩ

ОЩЕ: След искане от парламента: Президентът на Южна Корея отмени военното положение

Тази информация се появява в медийното пространство, след като южнокорейският президент Юн Сук-йол обяви вчера, че въвежда военно положение. Президентът отмени военното положение, след като парламентът гласува и го отхвърли.

Очаква се южнокорейският премиер Хан Дол-су да се срещне с лидерите на управляващата партия и с високопоставени помощници на Юн.

Още: Ловци обградиха летището: Мечка спря полетите (ВИДЕО)

Още: Северна Корея завърши чисто нов плажен курорт специално за руските туристи (ВИДЕО)

ОЩЕ: Блинкен приветства отмяната на военното положение в Южна Корея

Президентът Юн обяви, че въвежда военното положение, за да се противопостави на "антидържавни сили" сред опонентите си. Възмутените депутати обаче гласуваха против военното положение. 

Това е най-голямата политическа криза в Южна Корея от десетилетия. 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес