Над 600 души са приети за едно денонощие в болници заради горещините в Япония.
Още: Публична екзекуция заради гледане на чуждестранни филми. В коя страна се случва това?
Още: За първи път в историята Япония ще има жена премиер
В болниците на 47-те префектури на страната са настанени 613 души с топлинен удар, съобщава Ен Еч Кей.
Най-голям е броят на пострадалите в префектурите Саитама /55 души/, Фукуока /47 души/, Осака /40 души/. В столицата Токио са пострадали 29 души.
Днес в редица префектури температурите достигнаха до 37 градуса. В столицата Токио стълбът в термометъра удари 33 градуса, предаде БГНЕС.
Още: Неофициално: Израел, "Хамас" и посредници се срещат в Кайро относно плана за Газа
Още: Милен Керемедчиев: „Хамас“ иска време, за да убеди всичките си командири да освободят заложниците
Метеоролозите предупреждават, че горещото време ще продължи и утре. Особено опасно ще бъде в столицата и големите градове Киото и Осака. Специалистите призовават японците да не излизат, да пият по-често вода и да използват климатици.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: След призива на Тръмп: И Израел ще освободи заложници
Още: След отговора на "Хамас": Тръмп настоява Израел незабавно да спре атаките над Ивицата Газа