Щедър: Путин изпрати 70 животни на Пхенян, включително лъв и мечки (ВИДЕО)

20 ноември 2024, 14:12 часа 1546 прочитания 0 коментара

Владимир Путин е подарил на Северна Корея десетки животни, включително лъв и две мечки, като знак за приятелство между Москва и Пхенян, съобщиха от руското Министерство на природните ресурси.

Още: Насърчаване на антисемитизъм? САЩ и Нетаняху с остри критики към Макрон

Още: UNICEF: Децата в Газа гладуват заради блокадата, не от липса на храна

"Африкански лъв, две кафяви мечки, два домашни яка, пет бели какаду, двадесет и пет фазана от различни видове и четиридесет мандаринови патици сега ще живеят в зоологическата градина на Северна Корея", се казва в прессъобщението. Животните от московския зоопарк са били транспортирани със самолет.

Посочва се, че Москва за първи път е подарила на Пхенян бозайници - лъвица, мечки и якове. Сега всички животни са поставени под карантина, в очакване да се аклиматизират към околната среда. 

Още: Блъфираме с ядреното оръжие, мислещите са наясно: Близък до Путин източник

Още: Българска лекарка в Газа разказва: Тежък глад, болести, катастрофа (ВИДЕО)

Още: Европа и Иран ще преговарят за ядрената програма, страните от Е3 поставиха ултиматум

Още: Ердоган превръща стар манастир в джамия

Още: Началникът на израелската армия натиска Нетаняху: На масата имаме сделка за заложниците, трябва да я приемем

През юни, по време на посещението на Путин в Северна Корея, севернокорейският лидер Ким Чен Ун подари на госта си две редки ловни кучета от породата пунгсан.

Още: Руски депутат: Във война сме, защото жените правят аборти. Интернет: Не, защото Мария Путина не направи навремето аборт (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес