Годините суша в източната част на Австралия станаха причина стадата овце да се свият до най-ниските нива, откакто се води статистика от над век, предаде БГНЕС.
Още: БРИКС срещу Г-7: Пукнатините в алтернативния нов световен ред
Още: "Хамас" предаде положителен отговор на най-новото предложение за спиране на огъня в Газа
Фермерите са разпродали добитък за общо 21 милиарда австралийски долара (13,9 милиарда американски долара) през миналата година, броят на овцете в страната падна до 66 милиона, най-ниското му ниво от поне 1905 г. насам.
"Влошаващата се суша и липсата на фуражи в източните щати принудиха много производители да намалят броя на овцете и говедата", казват от статистическото бюро на Австралия, което посочва 7 процента спад в броя през финансовата 2018-19 години.
Най-тежката суша - която продължава да владее големи части от страната - също се отрази отрицателно на реколтата от памук и сви драматично производството на ориз, каза Сара Кили, директор на бюрото за селскостопанска статистика.
Още: Кой да е новият господар на Близкия изток? Задава се конфликт между съюзници на САЩ
Още: "Каква ирония": Китай помага за руските дронове, но се опари от тях (СНИМКИ)
Овцете - и по-специално вълната - бяха основата на австралийската икономика през голяма част от последните 150 години.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Приближава потоп": Голямо наводнение може да удари Санкт Петербург (ВИДЕО)
Още: Турция гори: Горски пожари обхванаха Измир, хиляди са евакуирани (ВИДЕА)
Последните данни не включват периода около опустошителните горски пожари, които изгориха през храсти и храсти в края на 2019 г. и началото на 2020 г.
Неотдавнашните дъждове в някои райони дадоха надежда на земеделските производители. Но търговските спорове с Китай, включително заплахите за бойкот на австралийския износ и огромните мита за ечемика, все още са надвиснали заплашително над сектора.
Миналата седмица Китай наложи 80-процентово вносно мито за ечемика от Австралия с твърденията за дъмпинг на неговия пазар, което трябва да струва поне 500 милиона долара (327 милиона щатски долара) годишно.
Още: САЩ и Иран пак ще седнат на масата за ядрената програма: Какви са позициите им?
Още: Китай шокирал ЕС: Войната в Украйна е благословия, няма да допуснем загуба на Русия