Разбилият се в Техеран украински самолет Боинг 737-800 се е запалил още преди да падне на земята, пише в отчета на организацията за гражданска авиация на Иран, цитиран от РИА Новости.
Още: "Това не е награда за "Хамас": Белгия призна палестинската държава
Още: От стари мини в слънчеви централи: Турция поставя фотоволтаици
„Самолетът се е запалил във въздуха. По информация на очевидци, огънят е бил видим в самолета и се е разпространил по фюзелажа”, се казва в документа.
От организацията за гражданска авиация на Иран допълват, че след удара в земята в самолета е избухнал взрив.
Припомняме, че вчера рано сутринта самолет Боинг 737-800 на „Международни авиолинии на Украйна”, изпълняващ полет от Техеран за Киев, се разби малко след излитането си от летище „Имам Хомейни”.
Още: Сирия насрочи първите си избори след свалянето на Асад
Още: Призната или не, палестинската държава изглежда по-далечна от всякога
Загинаха всички 176 пътници на борда, включително 11-членния екипаж.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Ердоган: Мюсюлманските страни да застанат заедно срещу кланетата на Израел
По предварителна информация, самолетът се е разбил заради проблеми в двигателя.
Иранските власти обявиха, че няма да предадат черните кутии от самолета на компания „Боинг” и на Съединените щати.
Канадският премиер Джъстин Трюдо заяви, че министърът на външните работи на Канада Франсоа-Филип Шампан и иранският му колега Мохамед Джавад Зариф ще обсъдят разследването на катастрофата.
Още: Премиерът на Канада: Признаването на Държавата Палестина е необходимо
Още: Официално: Франция призна Палестина (ВИДЕО)