Бърнабич: Сърбия няма да признае Косово

28 август 2017, 14:16 часа 1101 прочитания 0 коментара

Сръбската министър-председателка Ана Бърнабич заяви за албанската телевизия „Оранюз”, че Сърбия няма да признае едностранно обявената независимост на Косово и добави, че е в ход диалог за нормализиране на отношенията между Белград и Прищина и той скоро ще бъде продължен.

„Не смятам, че Белград ще признае Косово, но има инициатива за диалог за подобряване на отношенията”, каза Бърнабич.

Ръководителката на сръбския кабинет подчерта, че трябва да се работи за нормализация на двустранните отношения и да се продължи с прилагането на договора от Брюксел, предаде БГНЕС.

Сърбия направи много за изпълнение на задълженията си по този договор, същото трябва да направи и Прищина, особено като става дума за текстовете от договора, които са отнасят до живота на сръбските общини в Косово, посочи Бърнабич.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес