Дамите допуснаха втора загуба в квалификациите

81502

Женският национален отбор записа втора поредна загуба в квалификациите за Евробаскет 2015. Нашите отстъпиха в гостуването си на Израел с 68:71. Така класиране за шампионата догодина минава през две задължителни победи до края на квалификациите.

Воденият от Георги Божков тим изигра отлична първа четвърт, след която имаха аванс от 8 точки – 22:14. До почивката обаче домакините затегнаха защитата и допуснаха само 11 точки. Израел водеше с 36 на 33 на полувремето и запазиха водачеството си и през цялата трета четвърт. Българките не се предадоха и водени от Радостина Димитрова постепенно заличиха пасива си, а две минути преди финалната сирена отново поведоха - 64:66. В оставащите секунди обаче националките допуснаха два коша след грешки в защита, от които Израел се възползва и стигна до победата.

Хърватия начело в групата за Евробаскет 2015

Хърватия победи Израел със 76:73 точки в мач от група "F" на квалификациите за Евробаскет 2015 за жени. В къщата група е и България. В ...

Радостина Димитрова отново бе най-резултатна с 22 точки. Милена Томова добави 19, а Доника Ходжис - 9. Шай Дорон наниза 20 точки, Михал Епщайн остана с 14, а Наама Шафир - 12. Следващият мач на националкиte е като гост на Хърватия на 18 юни.