Сан Антонио Спърс взе пета титла в НБА

85905

Отборът на "Сан Антонио Спърс" стана за пети път в своята история шампион в Националната баскетболна асоциация, след победа над Маями Хийт във финалната серия. В петия мач "шпорите" на свой терена се наложиха над съперника си със 104:87 и спечелиха серията с 4:1 победи, предаде БГНЕС.

Сблъсъкът бе повторение на миналогодишния финал, в който "горещите" стигнаха до успех с 4:3. С най-голям принос за победата в мач №5 бяха 22-годишният Кауай Ленърд (22 точки, 10 борби), Ману Джинобили (19 точки, 4 борби, 4 асистенции),

Тим Дънкан (14 точки, 8 борби), Патрик Милс (17 точки) и Тони Паркър (16 точки). Най-резултатен в срещата пък бе асът на Маями ЛеБрон Джеймс с 31 точки и 10 борби, Крис Бош добави 13 точки и 7 борби, а Дуейн Уейн 11 точки.

"Сан Антонио" досега бе побеждавал в НБА през 1999, 2003, 2005 и 2007 г. За Маями, трикратен шампион в Асоциацията, това бе четвърти пореден финал и общо пети в историята на клуба.

Сан Антонио поведе на Маями в битката за титлата в НБА

Сан Антонио Спърс победи като домакин Маями Хийт със 110:95 в първата среща от финалния плейоф за титлата в НБА. Преди четвъртата част ...