11 фигуранти се подиграха с Локомотив, Литекс си спомни какво е победа

6614
Снимка: Официален сайт на Литекс

Литекс победи жалък Локомотив (Пловдив) с 3:0 в мач от първата седмица на "А" група. По този начин "оранжевите" прекъснаха серията си от 7 мача без победа и записаха първи успех под ръководството на новия си старши-треньор Миодраг Йешич. Пред един файтон хора на градския стадион в Ловеч, гостите от Пловдив играха изключително слабо, а кризата в клуба взима заплащителни размери. Традиционно подкрепяният тим от Пловдив днес бе съпроводен от едва 5 фена, които видяха безхарактерната продукция на своите.

През първото полувреме Литекс и Локомотив показаха защо са двата отбора в най-слаба форма от първата седмица. Играта бе изключително слаба, с много технически брак и липса на голови положения. Ситуацията е особено притеснителна за Локомотив, където спадът в последните мачове е очевиден, а пропадането до края на сезона - неизбежно. Климатът в клуба определено не е добър, което си пролича от отсъствието на звездата Мартин Камбуров, който дори не бе в групата.

Литекс все пак имаше два-три опита да отбележи през първата част. В 12-ата минута Джордан пропусна останал сам срещу Господинов, след като прати топката в мрежата, но от външната и страна. Минута по-късно Армандо Ваюши отправи много хубав фалцов удар, профучал на сантиметри от сглобката. В 35-ата минута отново Ваюши имаше шанс, този път го спря вратарят Господинов. На отсрещната врата Илко Пиргов скучаеше и спокойно можеше да не излиза за първото полувреме.

На почивката Миодраг Йешич пусна в игра Румен Руменов и Том на мястото на разочаровалия Джазула и Кирил Десподов. Литекс вдигна оборотите и веднага стигна до гол срещу апатичния Локо. В 46-ата минута Том изпълни пряк-свободен удар с прострелно центриране, Асен Георгиев продължи топката към собствената си врата, Господинов със сетни сили изби, но Джордан без проблем добави за 1:0.

Голът окрили още повече Литекс и Армандо Ваюши изпусна отличен шанс минута по-късно. Джордан пусна към албанеца, който от 3 метра направи по-трудното и прати топката над вратата. В 64-ата минута Литекс закономерно вкара втори гол. И отново в ситуацията бе замесен Вилмар Джордан. Нападателят изпревари вратаря Господинов при един дълъг пас на Руменов, и намери начин да върне топката към Цветанов, който на празна врата реши мача.

В 76-ата минута Джордан можеше да вкара втория си гол. Тъмнокожият таран влезе в наказателното поле и прати бомбен удар към вратата, който Господинов едва изби. Минута по-късно Ваюши пусна успореден на голлинията пас към Златинов и бившият играч на ЦСКА стреля технично, но топката мина на сантиметри от вратата. Локомотив бе в тотален нокдаун и определено не се държеше адекватно на терена.

В 78-ата минута Армандо Ваюши покачи на 3:0. Джордан напредна отдясно, прати топката в наказателното поле, там Господинов се размина левашки с топката и Ваюши на празна врата реализира-3:0.

В 84-ата минута Момчил Цветанов направи поредният сериозен пропуск за домакините. Някогашният младежки национал не уцели опразнената врата от 1 метър, но позицията му не бе удобна.

До края мачът се доиграваше, а Локомотив така и не успя да създаде нито едно голово положение в срещата.