Атанас Илиев вкара три на Хебър, но Черно море взе само минимална победа (ВИДЕО)

1902
Снимка: Официален сайт на Черно море

Черно море победи Хебър Пазарджик с минималното 1:0 в мач от втория кръг на Първа лига. В герой за „моряците“ се превърна нападателя Атанас Илиев, който реализира единственото попадение в срещата. Бившият национал вкара още два гола, но те не бяха зачетени заради засади. По този начин варненци взеха първата си победа за новия сезон.

Атанас Илиев нямаше късмет

Домакините от Черно море започнаха ударно срещата и още в 8-ата минута стигнаха до попадение. То бе дело на Атанас Илиев, който получи много добро подаване зад гърба на съперниковата отбрана и прати топката в мрежата на Петър Дебърлиев. Голът обаче не бе зачетен заради засада.

Честита победа, “моряци”

Posted by ПФК Черно море / PFC Cherno more on Sunday, July 23, 2023

След малко повече от половин час игра „моряците“ най-накрая поведоха в резултата. Алекс Фернандес асистира на Атанас Илиев, който се възползва от неубедителна намеса на Дебърлиев и реализира за 1:0. До края на първата част двата тима опитаха да създадат нещо повече пред вратата на противника, но до нов гол така и не се стигна.

След почивката Черно море продължи да натиска

Десетина минути след началото на второто полувреме Черно море отново вкара. Виктор Попов по отличен начин подаде към Атанас Илиев, който с мощен удар прати топката в мрежата на гостите от Пазарджик. Попадението обаче отново не бе зачетено заради засада. До края на мача варненци можеха да стигнат до втори гол, но ударът на Алекс Фернандес срещна напречната греда на Хебър.

В първия кръг от шампионата Черно море и Арда си спретнаха голово шоу.