Бакеро го закъса: Локомотив София взе малкото столично дерби със Славия (ВИДЕО)

5732

Локомотив София постигна много важна победа в Първа лига, след като взе малкото столично дерби със Славия. „Железничарите“ изиграха отличен мач и заслужено се поздравиха с успеха с 2:1.

Попаденията за Локомотив на стадион „Александър Шаламанов“ реализираха новото попълнение Симеон Мечев, както и Стив Траоре. За домакините точен бе Галин Иванов малко преди последния съдийски сигнал.

Тежка контузия беляза срещата

Славия създаде първата много опасна ситуация в срещата, когато в 12-ата минута Галин Иванов нацели напречната греда с мощен удар. Малко по-късно мачът трябваше да бъде спрян, след като защитникът на Славия Виктор Генев се сблъска с вратаря на Локомотив Александър Любенов и се срина на земята. Бранителят получаваше медицинска помощ близо 10 минути, а след това бе откаран с линейка в болница.

Виктор Генев

Как се разви дербито между Славия и Локомотив София

В 34-ата минута на мача Локомотив София поведе. Франса намери отлично Симеон Мечев пред наказателното поле и той с удар от двайсетина метра не остави никакви шансове на Светослав Вуцов. Малко повече от четвърт час преди края на редовното време „железничарите“ реализираха второто си попадение. Стив Траоре се разписа с хубав удар.

Симеон Мечев

Славия успя да върне едно попадение в 77-ата минута, когато Галин Иванов отбеляза. След попадението пък от трибуните в квартал „Овча купел“ се чуха викове „оставка“. До края на мача не паднаха повече голове и в крайна сметка Локомотив София се поздрави с трите точки.

Дербито с Локомотив може да е последният мач за Бакеро

Загубата от Локомотив със сигурност ще бъде приета много тежко от ръководството на Славия. Както е известно, преди дни президентът на клуба Венцеслав Стефанов загатна, че треньорът на тима Хосе Мария Бакеро има един мач да спаси поста си – визирайки срещата с „червено-черните“.

Хосе Мария Бакеро

Под ръководството на испанския наставник „белите“ имат само една победа от началото на сезона и е много вероятно това да е последният му двубой начело на тима.

След поражението от Локомотив Славия заема 14-то място във временното класиране в Първа лига с 4 точки. „Белите“ имат една победа, едно равенство и седем поражения. Локомотив пък се намира на 11-та позиция с 9 точки. „Железничарите“ имат три победи и шест загуби. Двубоят със Славия пък бе официален дебют за новия треньор на отбора Данило Дончич.

Наскоро се заговори, че огромна неустойка задържа Бакеро в Славия.