Берое громи 5:0 за 50-ия рожден ден на Хубчев

10389

Берое разгроми Любимец с 5:0 в мач от 25-ия кръг на "А" група. Хеттрик за старозагорци отбеляза Георги Андонов. С убедителния успех домакините се реваншираха пред вярната си публика за слабата игра срещу Литекс в миналия кръг. Любимец пък продължи тенденцията от лагера в Испания да губи с разгромни резултати. Кръг преди края на редовния сезон Берое се закотви на осма позиция с 36 т., а Любимец е дванадесети с 18т.

Берое подхвана гостите си още от началния съдийски сигнал. Първият гол бе въпрос на време и падна в 20-ата минута. Веселин Пенев центрира отдясно, Самир Аясс се размина с топката, но Елио Мартинс се ориентира отлично и откри резултата. В 37-ата минута отново Пенев центрира, а Георги Андонов отбеляза с глава първия си гол в мача. Много активният Веско Пенев бе повален в 40-ата минута в наказателното поле, съдията Ристосков обаче си замълча. Добро впечатление правеше и играта на юношите на ЦСКА Атанас Зехиров, Николай Чипев и Самир Аясс.

Второто полувреме головете във вратата на Рашков не секнаха. Георги Андонов отбеляза за втори път в 56-ата минута. Той много добре овладя центриране на Зехиров и мигновено простреля стража на гостите. Пет минути по-късно Андонов върна жеста, като изведе Атанас Зехиров с брилянтен 40-метров пас и халфа пусна топката зад Рашков за 4:0. Крайният резултат бе оформен от Георги Андонов в 69-ата минута. Тогава хеттрика си оформи Георги Андонов, който с глава засече центриране на Салим Керкар.

С убедителния успех заралии зарадваха треньора си Петър Хубчев, който отпразнува 50-ия си рожден ден на 26 февруари. Мачът бе първи за Берое без дадения под наем в Металург (Донецк) Венцислав Христов, а под Аязмото се видя, че има живот и без него.