Черно море и Литекс извъртяха 1:1 на "черния" петък

11430

Черно море и Литекс направиха 1:1 в мач от 34-ия кръг на "А" група. "Оранжевите" откриха резултата на "Тича" в 55-ата минута, в 58-ата Бакари с глава оформи равенството. Със спечелената точка ловчанлии се утвърдиха на второто място с 65, а варненци увеличиха актива си на 51 и остават шести в класирането. Две спорни ситуации имаше в наказателното поле на "моряците", като поне при втората гостите с право претендираха за дузпа.

Двата отбора започнаха предпазливо мача, като не се забелязаха някакви големи корекции в схемите им в сравнение с предходните двубои. Домакините се опитваха да пробият по фланговете, където обаче Окоро игра под всякаква критика. Нигериецът не бе оставен да диша от Васил Божиков, който спечели всичките единоборства. И логичното се случи – още преди края на полувремето Окоро бе заменен от Даниел Атанасов, който зае неговата позиция. Литекс също разчиташе на атаки по крилата, където Том обаче срещна сериозна съпротива от страна на Венков. Най-интересното преди почивката бяха двете спорни ситуации, при които гостите поискаха дузпа.

През второто полувреме играта живна. Двата отбора си размениха по един гол в рамките на три минути, а треньорът на Литекс Миодраг Йешич извади Манолов и пусна на неговото място Асприля. Колумбиецът заигра по дясното крило, а Том премина малко по-навътре – зад Джордан.

След изравняването Черно море живна и създаде няколко чисти положения, които обаче не доведоха до промяна в резултата. В последните минути пък Литекс взе инициативата и най свой ред организира няколко опасни атаки – предимно чрез напористия и бързоног Асприля, който затрудняваше защитата на домакините и по-специално Михаил Венков. В самия край обаче именно Венков успя в последния момент да изчисти топката от крака на нахлуващия опасно в наказателното поле Асприля. В крайна сметка финалният щурм на "оранжевите" не доведе до така желания от Йешич и компания гол.

СТАТИСТИКА:

Мач от 34-ия кръг на "А" група

ЧЕРНО МОРЕ - ЛИТЕКС 1:1

0:1 Джордан (55)

1:1 Бакари (58)

ЧЕРНО МОРЕ: 33. Георги Китанов, 3. Даниел Георгиев, 5. Стефан Станчев, 6. Кирил Котев-капитан, 4. Михаил Венков, 8. Еденилсон Бергонси, 10. Тодор Паланков, 17. Иван Коконов (87-31. Пешков), 14. Георги Божилов, 20 Стенли Окоро (36-30. Д. Атанасов), 9. Бакари (90-7. Бекир Расим)

Резерви: 1. Дашев, 24. Сталев, 7. Бекир Расим, 19. Костадинов, 31. Пешков, 99. А. Петров, 30. Д. Атанасов

Треньор: Георги Иванов

ЛИТЕКС: 12. Илко Пиргов, 5. Николай Бодуров-капитан, 13. Васил Божиков, 18. Илия Миланов, 33. Джамал Берберович, 6. Симеон Славчев, 21. Александър Цветков, 8. Том, 14. Армандо Ваюши, 9. Джордан, 11. Мирослав Манолов (56 - 70. Асприля)

Йешич: Гонзо има голямо бъдеще като треньор

Треньорът на Литекс Миодраг Йешич похвали колегата си Георги Иванов за работата, която е свършил с Черно море. Двубоят между двата тима...

Резерви: 30. Е. Александров, 4. П. Гълъбов, 22. Пл. Николов, 23. И. Горанов, 10. Даскалов, 70. Асприля, 99. Десподов

Треньор: Миодраг Йешич

Жълти картони: Китанов, Венков, Атанасов (Черно море)

Съдия: Вихрен Манев

Стадион: "Тича", Варна