Черно море шокира Лудогорец на "Тича"! "Моряците" остават непобедени (ВИДЕО и ГАЛЕРИЯ)

6377
Снимка: Фейсбук страница PFC Ludogorets 1945

Черно море постигна изключително ценна победа с 1:0 при домакинството си на Лудогорец в двубой от шестия кръг на efbet Лига. Цветомир Панов отбеляза единственото попадение в срещата през второто полувреме. В добавеното време на мача Игор Пластун бе изгонен с директен червен картон. Дербито в родния елит завърши със словесна разправа между фенове на варненци и скамейката на "орлите".

Черно море оглави върха, Лудогорец вече мисли за Аякс

Отборът на Илиан Илиев, който продължава без загуба от началото на шампионата, се завърна на върха в класирането с 16 точки. Разградчани пък имат 9 пункта в актива си. На тях им предстои плейофен дуел с Аякс за влизане в групите на Лига Европа. Първият сблъсък е на 24 август от 21:00 българско време на "Хювефарма Арена".

ОЩЕ: След Сонко Сундберг: Лудогорец отмъква още един играч на Левски?

Малко интересни ситуации през първата част

Първата по-интересна ситуация бе в полза на гостите. Бърнард Текпетей изпълни пряк свободен удар от изгодна позиция, силният шут се отби в Александър Василев и топката промени траекторията си. Иван Дюлгеров внимаваше и се намеси впечатляващо. Домакините отвърнаха с изстрел на Сула, който не намери целта.

Лудогорец Черно море

До почивката възпитаниците на Ивайло Петев бяха по-активните на терена. Те обаче така и не успяха да сътворят нещо по-опасно. Дори напротив, на края на полувремето защитник на Лудогорец трябваше да блокира удар на Атанас Илиев.

ОЩЕ: Десподов "финтира" въпрос дали Лудогорец ще бъде без него срещу Аякс (ВИДЕО)

Черно море поведе, нервен край на мача

Резултатът бе откри в 56-ата минута. Футболистите на Черно море отнеха. Фернандес подаде към Панов. Крайният бранител насочи прецизно топката, за да матира Слуга за 1:0. Малко по-късно "моряците" имаха претенции за дузпа, които не бяха уважени.

Във втората минута на добавеното време ВАР се намеси и Игор Пластун бе изгонен с директен червен картон за грубо нарушение срещу Матеус Машадо. След това настъпи словесна разправа между скамейката на "орлите" и домакински привърженици. Главният съдия Радослав Гидженов се намеси, като се наложи да покаже червен картон на футболист на гостите.