ЦСКА надви Славия

9826

ЦСКА взе победата си над Славия с резултат от 2:1 като домакин. Червеният отбор успя да реализира два гола за две минути, вторият от които бе след красив летящ плонж на Спас Делев, предаде БГНЕС.

През първата част, която завърши без голове, Мишел Платини се отличи с няколко фрапантни пропуска и очаквано по-късно бе и заменен от Мартин Камбуров. ЦСКА натисна и през втората част на "Българска армия", докато Славия отвърна с удар с глава на Виктор Генев, минал над вратата. Резултатът все пак бе откри в 66-ата минута, когато националът Радослав Димитров не успя да избие едно центриране и подари топката на Анисе, който я прати в мрежата на Георги Петков. Секунди по-късно Камбуров напредна отдясно и центрира за връхлитащия Делев, който с красив удар направи 2:0.

ЦСКА поиска оставката на Петър Стойчев

Спортните клубове на ЦСКА поискаха днес оставката на министър Петър Стойчев заради търкания между двете страни за базите на отборите, п...

Славия все пак стигна до гол в 83-ата минута, когато Янко Сандански стреля след неумела игра на "червената" отбрана, която се замота да изчисти центриране на резервата Фабио Ливраменто.

С успеха ЦСКА изпревари "Ботев Пловдив" с точка за третото място в шампионата - 48 на 47 точки, докато "Славия" остава на осмо място. Следващата седмица предстои вечното дерби между "Левски" и ЦСКА, а "Ботев Пловдив" приема на своя стадион "Литекс".