Дъжд от голове в Пловдив, Ботев и Литекс направиха 3:3 в луд мач

15216
Дъжд от голове в Пловдив,  Ботев и Литекс направиха 3:3 в луд мач

Ботев (Пд) и Литекс изиграха един от най-стойностните мачове от началото на сезона в "А" група. Двата отбора завършиха при зрелищното равенство 3:3.

Това бе последният двубой, в който домакините играха без публика. Клубът от Пловдив бе наказан да провежда срещите си пред празни трибуни заради ексцесиите, предизвикани от феновете във финала за Купата на България срещу Лудогорец (0:1). Именно поради това запалянковците на Ботев (Пд) наблюдаваха и тази среща на специално изградена видеостена, поставена до клубната база в Коматево.

Привържениците имаха повод за радост още в 2-ата минута, след като "канарчетата" поведоха след гол на Иван Цветков. Халфът на тима от Ловеч Петрос Бумал, който е юношески национал на Франция и бе привлечен от Сошо, допусна груба грешка и топката попадна в Цветков, а опитният нападател без проблеми откри резултата. В 26-ата минута Ботев (Пд) вкара второто си попадение, а негов автор бе Лъчезар Балтанов. Младият халф, за когото това бе дебют с жълто-черната фланелка, след като преди няколко дни избяга от Левски, се разписа след красив удар от далечно разстояние.

Малко по-късно обаче Литекс върна един гол чрез Уилмар Джордан. Бразилецът се възползва от отлична асистенция на Страхил Попов и отклони топката с глава във вратата, пазена от Михаил Иванов. Две минути преди почивката Литекс изравни резултата. Попов засече центриране от пряк свободен удар в наказателното поле на Ботев (Пд) и вкара второто попадение за гостите. В даденото от съдията Цветан Кръстев продължение на първата част "оранжевите" направиха пълен обрат, след като Данило Асприля получи топката от Армандо Ваюши и даде преднина за своя отбор.

Звездата на Ботев (Пд) Юнес Хамза във втори пореден мач бе оставен на резервната скамейка. Причината е, че се очаква в следващите дни нападателят да бъде продаден на Стяуа (Букурещ). Заради неблагоприятното развитие на двубоя треньорът Велислав Вуцов пусна Хамза в игра веднага след почивката. Друга резерва обаче върна надеждите на "канарчетата", че могат да спечелят срещата. Появилият се на терена Милен Гамаков направи резултата 3:3. Това бе първо попадение за 20-годишния футболист за Ботев (Пд). В последните минути домакините останаха с човек по-малко на терена, след като Томаш Иршак получи втори жълт картон.

В крайна сметка двубоят завърши при равенство. Въпреки това тимът от Пловдив излезе на първо място във временното класиране. "Канарчетата " вече имат актив от 8 точки и изпревариха с една ЦСКА. "Червените" обаче са с мач по-малко, след като утре приемат Хасково.