Левски громи, Ел Джемили блести: "Сините" размазаха Локо София (ВИДЕО и ГАЛЕРИЯ)

5193
Снимка: ПФК ЛЕВСКИ / PFC LEVSKI

Левски категорично надигра и разгроми Локомотив София с 6:0 в двубой от третия кръг на efbet Лига. На стадион "Георги Аспарухов" капитанът Андриан Краев откри резултата в 20-ата минута, а Джавад Ел Джемили се отчете с две попадения и оформи класиката. През второто полувреме Марин Петков, Роналдо и Илиян Стефанов също се разписаха.

Уелтън затвърди добрата си форма и направи две асистенции, а Ел Джемили вече има четири гола от началото на сезона. След победата си "сините" са с 6 точки - на една от лидера Черно море. "Железничарите", които пак допуснаха 4 попадения в своята врата, както в сблъсъка със "смърфовете" миналия кръг, остават с 3 пункта.

Левски Уелтън Ел Джемили

В МИНАЛИЯ КРЪГ: След обрат: Локомотив Пловдив взе „железничарското“ дерби с адашите от София (ВИДЕО)

Първо полувреме - начало на головата канонада

Възпитаниците на Николай Костов стартираха по-силно срещата. В самото начало Роналдо не успя да поеме страхотния пас на Ел Джемили, който го пращаше очи в очи с Гайе.  Домакините продължиха да натискат и Андриан Краев изведе своя тим напред в 20-ата минута. Джемили подаде от корнер към Уелтън, а бразилецът центрира към капитана на отбора. Краев се извиси и матира стража на „железничарите“ с глава за 1:0.

Левски Краев

Втора асистенция на Уелтън

Преди почивката Уелтън записа втора асиситенция, като намери Ел Джемили, за да може 20-годишният атакуващ състезател да удвои аванса на "сините". В хода на нападението останаха съмнения за игра с ръка на Кристиан Димитров, но за такава може да се твърди и малко по-рано на футболист от Локомотив.

ОЩЕ: Борисов с препоръка как трябваше да се предотвратят инцидентите в Скопие (ВИДЕО)

Левски се забавлява през втората част

В 50-ата минута бърза атака на Левски бе завършена от Ел Джемили, който с доза късмет отбеляза четвъртия си гол от началото на сезона. Появилият се като резерва Марин Петков също се разписа. Младият флангови играч засече острото центриране на Цунами отляво за 4:0. Момчетата на Костов продължиха да се забавляват въпреки огромната преднина.

Марин Петков Левски

Емоционалният гол на Илиян Стефанов

В 72-рата минута Роналдо се възползва от грешка на Гайе и вкара петото попадение в сблъсъка. Секунди по-късно Ел Джемили бе на косъм да оформи своя хеттрик. В 79-ата минута зрителите на стадион "Георги Аспарухов" станаха свидетели на изключително емоционален момент. Илиян Стефанов реализира, засичайки подаване на Краев, и посвети гола на починалия си наскоро баща. Скоро след това Франса нацели страничния стълб на Андреев, а това беше всичко по-интересно от двубоя - 6:0.

ОЩЕ: 323 дни до ЕВРО 2024: България държи болезнен антирекорд, но не е сама!