Левски потопи 10 "моряци" и нанесе първа загуба на Черно море (ВИДЕО и ГАЛЕРИЯ)

5841
Снимка: ПФК ЛЕВСКИ / PFC LEVSKI

Левски нанесе първа загуба на Черно море през този сезон на efbet Лига. На стадион "Георги Аспарухов" "сините" надвиха "моряците" с минималното 1:0 в двубой от 14-ия кръг на родното първенство. Единственото попадение в срещата отбеляза Джавад Ел Джемили с хубав изстрел в 57-ата минута. Гостите от Варна играха с човек по-малко на терена от средата на първото полувреме, когато Влатко Дробаров получи директен червен картон.

Така отборът на Николай Костов вече има 26 точки и заема четвъртата позиция. Той се доближи на 4 пункта от лидера Локомотив Пловдив. Селекцията на Илиан Илиев остава на второто място с 29 точки. ЦСКА е трети с една по-малко.

ОЩЕ: Легенда на Левски разкритикува „сините“ и обяви, че футболът ни е в будна кома

Роналдо пропусна в началото

Първото по-интересно положение дойде в осмата минута. Дюлгеров излезе напред, за да изчисти топката, но не го стори по най-добрия начин. Роналдо нанесе прекалено слаб удар и не се възползва от грешката на стража. Малко по-късно Виктор Попов обезвреди Уелтън в последния момент.

Левски Черно море

Дробаров бе изгонен за груб фал, викове "Оставка" срещу БФС на "Герена"

В 18-ата минута Дробаров влезе грубо с бутоните в глезена на Ел Джемили. Главният рефер Никола Попов отсъди нарушение и декорира в жълто централния бранител. ВАР обаче го привика и съдията промени решението си на директен червен картон. "Моряците" останаха с 10 души на терена! Докато ситуацията се преразглеждаше, се чуха викове "Оставка" срещу БФС, които бяха придружени от "хапливи" транспаранти (подробности четете в линка).

Без голове до почивката

Столичани бяха по-активният отбор до почивката. Уелтън тормозеше своите противници по лявото крило. Момчетата на Николай Костов се настаниха комфортно в половината на Черно море, но така и не стигнаха до 100%-ов голов шанс.

ОЩЕ: Отлични новини в Левски: Трима от бразилците се сдобиха с българско гражданство

Джемили вкара хубаво попадения

Левски стартира второто полувреме с ясната идея, че трябва да отбележи. Ел Джемили бе доста напорист. Първо негов шут бе отразен от Дюлгеров, а по-късно друг опит не намери целта. Все пак в 57-ата минута атакуващият състезател матира вратаря на варненци с хубав изстрел.

Уелтън също изтърва хубав шанс

По-късно Дарлан отправи опасен удар от фал, който бе отразен от съперниковия страж. Тешейра пробва своя късмет, ала бе неточен. Четвърт час преди да изтече редовното време Уелтън направи фамозен пропуск.