Левски се измъчи срещу Славия, „белите“ изпуснаха да вземат поне точка на „Герена“ (ВИДЕО)

3775

Левски победи трудно Славия с 2:0 в мач от 26-ия кръг на Първа лига. „Сините“ трябва да са доволни от успеха, тъй като гостите имаха достатъчно положения да вземат поне точка от двубоя на стадион „Георги Аспарухов“. Попаденията в срещата реализираха Рикардиньо в средата на първото полувреме и Марин Петков в даденото от съдията продължение на двубоя.

Рикардиньо даде преднина на Левски

Левски стартира по отличен начин срещата като още във втората минута на мача Патрик-Габриел Галчев се озова на добра позиция срещу Светослав Вуцов, но младият страж отрази удара на крайния бранител. Секунди по-късно вратарят на гостите отново трябваше да се намесва след изстрел на Евертон Бала.

Домакините от Левски продължиха да натискат и стигнаха до нови две добри положения, след като Мислович и Ел Джемили бяха изведени сами срещу Вуцов, но младият вратар спаси. Славия отговори с две отлични ситуации, които обаче не бяха оползотворени от Владимир Николов и Чунг Нгуен До.

В 38-ата минута на мача Левски най-накрая поведе. Мислович намери Рикардиньо на границата на наказателното поле на Славия и бразилецът с мощен удар преодоля Светослав Вуцов. Малко преди края на редовното време „сините“ имаха сериозни претенции за дузпа, след като Рикардиньо бе повален в наказателното поле на „белите“. Ситуацията бе разгледана с ВАР, след което Радослав Гидженов реши, че има засада и дузпа не бе дадена.

Славия бе коренно различен отбор след почивката

⚽⚽"Левски" победи с 2:0 "Славия" на "Герена" с попадения на Рикардиньо в 38-ата и Марин Петков в 94-ата минута #ВсичкиЗаедно #ЛевскиЕВечен #ЛегендарнатаФланелкаНаЛевски

Posted by ПФК ЛЕВСКИ / PFC LEVSKI on Friday, March 29, 2024

След почивката картината на терена бе коренно различна. Славия диктуваше събитията и имаше няколко страхотни възможности за гол. Още в началото на втората част Владимир Николов можеше да изравни, но стреля покрай вратата. В 55-ата минута Емил Стоев опита изстрел по земя, но топката мина покрай десния страничен стълб.

В следващите минути Славия продължи да натиска съперника си и създаде няколко положения, но Мартин Сораков на два пъти не успя да преодолее Пламен Андреев. Малко преди края на редовното време на срещата Тони Тасев бе много близо до гол след изненадващ удар от фаул, но стражът на Левски отново спаси своя тим. В 85-ата минута Славия отново бе близо до гол, но Велко Йеленкович не успя да прати топката в мрежата на домакините от близко разстояние.

Левски успя да вкара гол в добавеното време на срещата. След бърза контраатака Марин Петков се озова на отлична позиция в наказателното поле на съперника и с мощен удар матира Светослав Вуцов за втори път в срещата, като по този начин оформи крайното 2:0 за домакините.