Левски стартира с победа контролите по време на зимния подготвителен лагер в Дубай. "Сините" надделяха с 2:1 над местния Ал Насър, след като Марин Петков се отчете с две попадения, а Илиян Стефанов с две асистенции.
Още: Скандалите в Ботев Пловдив не спират: Съд, тормоз над жени и забрана за влизане на стадиона
Още: Стана ясно колко прибира Левски от трансфера на Ел Джемили
Марин Петков герой за Левски в първия приятелски мач в Дубай
Всичко започна отлично за отбора на Станимир Стоилов, който откри резултата секунди след началото на мача. Илиян Стефанов намери Марин Петков в наказателното поле, а той с прецизен изстрел с левия крак преодоля противниковия страж.
Петков реализира второто си попадение в срещата още във 22-рата минута. Тогава вратарят на Ал Насър сбърка много грубо при изчистване на топката. Тя се озова в Петков, който размени подавания със Стефанов, отличил се с втора асистенция. Марин получи отново и от зоната за изпълнение на дузпи не сбърка.
Още: ЦСКА се насочи към Каталуния! "Армейците" изкушават нова трансферна цел с примамлива заплата
Още: Лудогорец набеляза ново бижу! "Орлите" дават 7-цифрена сума за 23-годишен сърбин
Само три минути след началото на второто полувреме обаче Ал Насър върна един гол. Таарабт комбинира добре с Раян, който отправи силен изстрел и остави безпомощен появилия се като резерва Пламен Андреев.
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Разкритие: Мартин Петров разказа за неосъществен трансфер, за който още го е яд
Още: Преди реванша с Апоел: Кокала се скъса да хвали Левски, но посочи и голям пропуск на „сините“
Силите на домакините обаче не стигнаха за повече. Левски от своя страна можеше да спечели и по-категорично, но попадение на Килиан ван дер Каап бе отменено поради засада.
Следващият приятелски двубой за Левски ще се състои във вторник, 17-и януари, като началният час предстои да бъде уточнен.