Левски започна с победа приятелските срещи в Дубай - двама герои за успеха

2781
Снимка: levski.bg

Левски стартира с победа контролите по време на зимния подготвителен лагер в Дубай. "Сините" надделяха с 2:1 над местния Ал Насър, след като Марин Петков се отчете с две попадения, а Илиян Стефанов с две асистенции.

Марин Петков герой за Левски в първия приятелски мач в Дубай

Всичко започна отлично за отбора на Станимир Стоилов, който откри резултата секунди след началото на мача. Илиян Стефанов намери Марин Петков в наказателното поле, а той с прецизен изстрел с левия крак преодоля противниковия страж.

Петков реализира второто си попадение в срещата още във 22-рата минута. Тогава вратарят на Ал Насър сбърка много грубо при изчистване на топката. Тя се озова в Петков, който размени подавания със Стефанов, отличил се с втора асистенция. Марин получи отново и от зоната за изпълнение на дузпи не сбърка.

Само три минути след началото на второто полувреме обаче Ал Насър върна един гол. Таарабт комбинира добре с Раян, който отправи силен изстрел и остави безпомощен появилия се като резерва Пламен Андреев.

Силите на домакините обаче не стигнаха за повече. Левски от своя страна можеше да спечели и по-категорично, но попадение на Килиан ван дер Каап бе отменено поради засада.

Следващият приятелски двубой за Левски ще се състои във вторник, 17-и януари, като началният час предстои да бъде уточнен.