"Литекс" победи "Ботев" и стана водач във временното класиране

3718

Ботев Пловдив загуби като домакин от отбора на Литекс с 2:0 в мач от 8-мия кръг на "А" група.

Гостите създадоха много положения, но бяга съпътствани с пропуски. Все пак двете попадения им бяха достатъчни за успеха над пловдивчани.

Стойчо Стоев за Гонзо: Подготвени сме и ще бъдем заедно в добро и лошо

„Отношенията ни с Георги Иванов са много добри, отлични и изключително професионални. Двамата имаме много добра комуникация и ник...

През първите 20 минути двата отбора играна равностойно,  преди Арсенио Нунеш да получи възможност за изстрел от границата на наказателното поле. Той не я пропусна и след рикошет в играч на домакините топката влетя в мрежата на Виктор Голас за 1:0.

В 80-тата минута Бйорн Йонсен реши всичко в срещата, след като Данило Асприля стреля от границата на наказателното поле, топката се отби в гредата и се "настани" на крака на Йонсен, който на опразнената врата спокойно вкара първия си гол в А група за този сезон.

С 15 точки Литекс е временен лидер в класирането, докато Ботев остана седми с 9 пункта.

Развитието на мача може да видите в Sportline.bg.