Литекс припомни за комплекса на Ботев извън Пловдив

08 май 2014, 22:00 часа • 8953 прочитания

Литекс разгроми с 3:0 Ботев (Пловдив) в последния мач от 38-ия кръг на "А" група.

Така след като по-рано през деня станаха ясни четирите изпадащи отбора, след двубоя в Ловеч вече няма въпросителни и около призовата тройка.

Сигурни подгласници на шампиона Лудогорец ще са ЦСКА, втори в момента и Литекс, който е трети. Ботев остава на пет точки от "оранжевите", а до края на шампионата има да изиграе само още един мач – срещу ЦСКА тази неделя.

Това бе първа загуба на Ботев от Литекс в първенството. Досега пловдивчани спечелиха и двете си домакинства с по 2:1, а при първата си визита в Ловеч срещата завърши без голове. Неуспехът бе и най-тежкият, който футболистите на Станимир Стоилов допуснаха през сезона в "А" група.

Литекс поведе в резултата още в 7-ата мин., когато Симеон Славчев нанесе неспасяем удар с глава след центриране на Румен Руменов от корнер.

Шест минути преди почивката колумбиецът Уилмар Джордан вкара страховит гол. Той получи топката от дълбочина, укроти я на гърди, елиминира Алесандру Бенга и от границата на наказателното поле я прати с топовен шут в горния ъгъл на вратата на Адам Стаховяк.

Крайният резултат бе фиксиран отново от Джордан през второто полувреме. Руменов видя Момчил Цветанов да се включва отляво и му даде чудесен пас. Цветанов от своя страна без да се бави центрира прекрасно към малкото поле и Джордан чукна топката зад Стаховяк, за да вкара своя гол №18 през сезона в първенството.

Литекс – Ботев 3:0

Литекс: Пиргов, Божиков, Бодуров, Миланов, Попов, Берберович, Славчев, Руменов (88 Цветков), Цветанов (85 Горанов), Асприля, Джордан.

Треньор: Миодраг Йешич

Ботев: Стаховяк, Минев, Спрокел, Бенга, Филипов, Иршак (55 Луис Педро), Анисе (46 Огнянов), Сърмов, Ромарио (73 Цветков), Вандер, Хамза.

Голмайстори: Славчев 7, Джордан 39, 68

Треньор: Станимир Стоилов