Локо Пловдив разплака слаб ЦСКА и удари по шампионските му амбиции (ВИДЕО+ГАЛЕРИЯ)

3459

Българският футболен гранд ЦСКА загуби от Локомотив Пловдив с 1:2 като домакин на стадион "Васил Левски" в дербито от 27-ия кръг на Първа лига. "Червените" изиграха изключително слаб мач, а загубата бе още по-болезнена, след като дойде с гол в 93-ата минута.

Локомотив Пловдив победи ЦСКА на "Васил Левски"

След само пет минути игра Локомотив Пловдив успя да стигне до гол във вратата на ЦСКА. Мартин Петков вкара от близко разстояние на стража на домакините Густаво Бусато, но попадението бе отменено от ВАР заради засада.

ЦСКА игра потресаващо през първото полувреме

Отмененият гол обаче подейства мотивиращо на гостите, които продължиха да играят силно и в следващите минути. Играчите на ЦСКА пък не бяха на себе си до края на първото полувреме и оцеляха в няколко ситуации, за да се приберат без пасив на почивката.

ГАЛЕРИЯ: Дербито ЦСКА - Локомотив Пловдив в СНИМКИ

ЦСКА - Локомотив Пловдив

Локо Пловдив откри, а Данило Асприля изравни

През второто полувреме Локомотив Пловдив продължи да натиска и успя да стигне до попадение. В 60-ата минута Мичи Нтело откри резултата за "железничарите". ЦСКА все пак показа реакция, стигайки до изравнително попадение чрез Данило Асприля в 73-ата минута.

Кристиян Пешов разплака "червените" в края

Няколко минути по-късно Мартин Стойчев от ЦСКА се контузи и бе принудително заменен. В добавеното време на мача пък Локомотив Пловдив успя да стигне до късен победен гол: Кристиян Пешов вкара във вратата на Бусато и донесе победата на "смърфовете".

След тази загуба ЦСКА остава на втора позиция с 57 точки - на три точки от Лудогорец, който е с два мача по-малко (по-късно играе с Левски). Локо Пловдив пък е пети с 50 точки - на една точка зад четвъртия Левски.