Любимец влезе в историята след загуба от Славия

10162
Снимка: Oфициален сайт на Берое

Отборът на Славия победи като гост Любимец с 2:1 в мач от втората седмица на предпоследния, 39-и кръг на футболното първенство.

Двубоят на Градския стадион в Любимец бе от плейофите във втората седмица на шампионата.

С гол на Цветомир Панов в 59-ата минута Славия поведе в резултата, а минута по-късно Олег Шалаев удвои преднината на „белите“. В добавеното време на мача домакините стигнаха до гол чрез Георги Вълчев за крайното 1:2.

Славия е на десето място с 52 точки, Любимец остава последен с 18.

След днешния резултат Любимец влезе в тройката на вечната ранглиста на антирекордите в "А" група по най-много допуснати голове в един сезон и най-много загуби. В последния кръг тимът може да оглави втората класация, ако допусне нова загуба.