Лудогорец мина през Ботев Пловдив, „орлите“ с шеста поредна победа в Първа лига (ВИДЕО)

2890
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец победи Ботев Пловдив с 2:0 в дербито на 24-ия кръг на Първа лига. Шампионите не се затрудниха в гостуването си на „Колежа“ и след попадения на Дуа и Пьотровски се поздравиха с трите точки. Шампионите реализираха и трети гол, който обаче бе отменен заради засада. Успехът бе шести пореден за разградчани в родното първенство.

Лудогорец прекърши Ботев преди почивката

Лудогорец започна вихрено срещата и поведе в резултата още в 13-ата минута. Квадво Дуа бе намерен отлично от Сон в наказателното поле на домакините и с глава матира Матвей Игонен. Разградчани продължиха да натискат съперника си и стигнаха до второ попадение. В 27-ата минута Аслак Фон Витри центрира в пеналта на Ботев Пловдив, където Якуб Пьотровски с летящ плонж се разписа за 2:0.

Отмениха трети гол на Лудогорец през втората част

💪 Край на мача. Победа за Лудогорец с 2:0 ⌨️ Какво се случи по време на мача 👉...

Posted by PFC Ludogorets 1945 on Sunday, March 10, 2024

След почивката картината на терена се запази и Лудогорец диктуваше случващото се. Шампионите обаче така и не успяха да материализират натиска си. В 79-ата минута Сон намери Дуа на добра позиция, но нападателят на „орлите“ се забави и ударът му бе блокиран.

Минута преди края на редовното време на срещата Квадво Дуа вкара втория си гол в мача. Попадението обаче не бе зачетено заради засада на офанзивния футболист. До края на двубоя повече голове не паднаха и Лудогорец се поздрави с трите точки.

Лудогорец води убедително в Първа лига

След успеха си Лудогорец събра 54 точки и води убедително на върха в класирането в Първа лига. На втора позиция е Черно море с 51 пункта. „Моряците“ обаче са с мач по-малко от шампионите. Трети е тимът на ЦСКА също с 51 точки в актива си и с двубой повече от разградчани.

По-рано днес десет от Левски не успяха да победят Крумовград на "Герена".