Лудогорец размаза немощен ЦСКА и задълбочи кризата при "армейците" (ВИДЕО)

7644
Снимка: Фейсбук страница PFC Ludogorets 1945

Лудогорец прегази ЦСКА с 3:0 в дербито от петия кръг на efbet Лига. През първото полувреме Руан Круз откри резултата с глава, а Сейни Санянг си отбеляза автогол след удар на Аслак Фон Витри. В 54-тата минута Кирил Десподов оформи класическия резултат от дузпа. Около четвърт час преди да изтече редовното време Сонко Сундберг получи червен картон и остави "зелените" с човек по-малко на терена.

ПО-РАНО: Левски с труден успех над Ботев Враца, млад талант измъкна "сините" (ВИДЕО и ГАЛЕРИЯ)

Силно начало за Лудогорец

На "Хювефарма арена" разградчани стартираха много силно. Иван Йорданов тества уменията на Бусато, който изби в корнер. Бразилският страж трябваше отново да демонстрира класата си броени минути по-късно, за да отрази опасния изстрел на Текпетей. Натискът на домакините все пак даде резултат в 8-ата минута. Новото попълнение на тима Руан Круз засече центрирането от фал на Десподов за 1:0.

ЦСКА опита, но разградчани бързо укротиха "армейците"

Петров се намеси решително при ново „зелено“ нападение, а при друга атака Текпетей не съумя на удвои. "Армейците" погледнаха по-смело към противниковата врата. Назон и Хайнц се озоваха на изгодни позиции. Двамата обаче не успяха да материализират положенията си. В 33-тата минута заучено изпълнение на корнер бе завършено от Фон Витри. Ударът на крайния защитник се отклони в Санянг и остави безпомощен Бусато.

ОЩЕ: "Дебел", "тарикат", "камила": Здравко от дует "Ритон" съсипа играчите на ЦСКА

Стражът на ЦСКА и защитата пред него направиха няколко самопожертвователни отигравания, които не позволиха на Десподов и съотборниците му да оформят класиката. Мено Кох пък пропусна да намали пасива на "червените" малко преди почивката. През втората част статуквото се запази и момчетата на Петев продължиха да доминират.

Десподов оформи класиката, Сундберг с червен картон

Капитанът на "орлите" се отчете с пропуск, преди да отбележи от дузпа за 3:0. 11-метровият наказателен удар бе отсъден заради игра с ръка на Турицов. В 73-тата минута Сундберг получи директен червен картон, тъй като удари с лакът Назон. Въпреки че останаха с човек повече, възпитаниците на Ел Маестро предизвикаха намеса от Симон Слуга. Пред другата врата Иван Йорданов разтресе гредата в добавеното време на срещата.