Лудогорец с минимални шансове в Европа

2577
Снимка: Официален сайт на Лудогорец

Решаващият ден за Лудогорец в Европа отмина и "орлите" нямат повод за радост. Силни 20 минути не бяха достатъчни на българския шампион, който стигна само до 1:1 срещу АЕК в Ларнака и вече има наглед илюзорни шансове да продължи напред в турнира.

Срещата нямаше как да започне по-добре за гостите, които вкараха още в 3', но попадението беше отменено заради засада. Все пак в 6' Лукоки се разписа при контраатака и даде аванс на Лудогорец. Последваха куп пропуски и греда на Козмин Моци, а тези грешки в атака костваха много на тима.

Лудогорец победи Левски в дербито на 12-я кръг

Шампионът на България Лудогорец спечели дербито на 12-я кръг в Първа лига, след като се наложи над лидера в класирането до момента Левс...

В 25' АЕК получи правото да изпълни дузпа, след като Ренан изгуби чувство за ориентация в наказателното поле и избута Тричковски. Точен от дузпата беше Ларена - 1:1.

Попадението уби устрема на "орлите", а последните 60 минути на мача бяха много изравнени с положения и пред двете врати, но без повече голове - 1:1 краен резултат.

В другата среща Цюрих изненадващо удари с 3:2 Байер Леверкузен, с което събра 9 точки, докато фаворитът в групата - "аспирините", имат право на поправителен след 2 седмици. Те са с 6 точки, швейцарският тим е с 9, докато Лудогорец и АЕК имат по 1.