Нямат спирка: Арда сгази Етър и взе пета поредна победа в Първа лига (ВИДЕО)

1458
Снимка: fcarda.bg

Арда Кърджали продължава с отличното си представяне в Първа лига в последния месец и половина, след като се наложи с класическото 3:0 над Етър Велико Търново в мач от 12-ия кръг на шампионата. Успехът бе пети пореден за тима на Александър Тунчев в първенството. За последно кърджалийци загубиха в средата на август, когато отстъпиха като гост на Локомотив Пловдив.

Арда нямаше проблеми срещу Етър

Арда поведе срещу Етър още в 7-ата минута на срещата. Радослав Цонев центрира от корнер в наказателното поле, където Преслав Боруков бе най-съобразителен и реализира за 1:0. Това бе негово шесто попадение от началото на сезона в родния елит. Десетина минути след старта на второто полувреме тимът от Кърджали стигна до втори гол. Той бе дело на Станислав Иванов, който финтира защитник на гостите и с премерен удар не остави никакви шансове на стража на „болярите“.

Край на мача.

Posted by ПФК Арда / PFC Arda on Sunday, October 1, 2023

Около четвърт час преди края на редовното време на срещата Арда оформи крайното 3:0. Мартин Стойчев намери отлично Преслав Боруков на добра позиция, който нямаше никакви проблеми да реализира втория си гол в срещата и така да подпечата класическия успех на своя тим. Малко по-късно Арда вкара и четвърто попадение чрез Тонислав Йорданов, но то не бе зачетено заради засада.

Арда излезе на трета позиция

След успеха си Арда събра 22 точки и се изкачи временно до третото място в Първа лига. Етър, от своя страна, продължава с ужасяващото си представяне от началото на сезона, след като великотърновци са на дъното в класирането с едва 4 точки в актива си. Това бе загуба номер 9 за „болярите“, които вчера се разделиха с треньора Емануел Луканов.