Ново бразилско бижу измъкна Левски срещу Хебър с гол шедьовър (ВИДЕО)

5152

Левски постигна трета поредна победа след подновяването на Първа лига. "Сините" надвиха Хебър Пазарджик с минималното 1:0 при визитата си на стадион „Георги Бенковски“ в двубой от 23-тия кръг в efbet Лига. Зимното попълнение на столичани - Фабио Лима, отбеляза шедьовър в 74-тата минута, който донесе успеха.

Гол на Бастунов бе отменен заради засада

През второто полувреме попадение на Ангел Бастунов бе отменено заради засада в хода на нападението. Така отборът на Николай Костов затвърди добрата си форма и се изкачи до четвъртото място с 44 точки. "Гробарите" от своя страна заемат 13-ата позиция с 23 пункта.

ОЩЕ: Левски плати над 16 бона на Славия, за да избегне служебна загуба

ВАР-ът на Actualno

Левски пропусна през първата част

Гостите наложиха темпото си от самото начало. Карлос Охене, Джавад Ел Джемили и Патрик-Габриел Галчев излязоха на удобни позиции в първия четвърт час, но не съумяха да отбележат. Марин Петков и Фабио Лима стреляха извън целта. В 40-ата минута Ван дер Каап шутира опасно от дистанция, а Петър Дебърлиев изби в корнер.

Сантиметри разделиха Хебър от попадение

След почивката "сините" отново бяха по-активни. Петков бе изведен очи в очи с противниковия страж, който обаче се намеси решително. В 58-ата минута гол на Ангел Бастунов не бе признат заради изключително тънка засада на направилия асистенция Атанас Кабов. Малко по-късно Рикардиньо се отчете с два пропуска.

ОЩЕ: Марин Петков: Брат ми рита по-добре от мен, но главите на противниците си

Бомбастичен гол на Фабио Лима донесе успеха

Пазарджиклии пропиляха няколко изгодни шанса, за които горчиво могат да съжаляват, тъй като в 74-тата минута новото бразилско бижу Фабио Лима отправи същински снаряд, за да остави безпомощен Дебърлиев за 0:1. Фланговият състезател се разписва във втора поредна срещата. Той вкара и при разгрома на "сините" над Арда Кърджали. В 90-ата минута Илиян Стефанов получи травма и напусна принудително.