На ходом: Левски смаза Арда и доближи челото (ВИДЕО)

3427

Левски победи Арда с категоричното 4:0 в мач от 22-ия кръг на Първа лига и доближи челните места в класирането. „Сините“ тотално доминираха в срещата и се наложиха над кърджалийци след попадения на Марин Петков, Патрик-Габриел Галчев, Фабио Лима и Джавад Ел Джамили. Гостите от Арда пък играха близо 40 минути с човек по-малко, след като Милен Стоев бе изгонен в началото на втората част с директен червен картон.

Левски с класика преди почивката

Левски бе по-активният отбор в началото на първото полувреме и „сините“ логично стигнаха до гол в още в 9-ата минута. Рикардиньо намери Марин Петков на границата на наказателното поле и крилото с много прецизен удар в долния десен ъгъл на вратата се разписа. В 33-ата минута домакините увеличиха преднината си. Партик-Габриел Галчев се вкара страхотен гол от фаул.

Минута преди края на редовното време на първата част Левски направи преднината си класическа. Асен Митков намери отлично Фабио Лима, който с удар в близкия ъгъл реализира дебютното си попадение с екипа на „сините“.

„Сините“ нямаха проблеми срещу Арда

⚽️⚽️⚽️⚽️"Левски" победи с 4:0 "Арда" в домакинството си на "Герена". 🔵Точни за "сините" бяха Марин Петков в 9-ата,...

Posted by ПФК ЛЕВСКИ / PFC LEVSKI on Saturday, February 24, 2024

В самото начало на втората част домакините вкараха четвърти гол. Рикардиньо комбинира с Джевад Ел Джемили, който още с първото си докосване прати топката в мрежата на съперника. Малко по-късно минута задачата пред Арда стана непосилна, след като гостите останаха с човек по-малко.

Милен Стоев бе изгонен с директен червен картон заради много грубо нарушение в краката на Ел Джемили. До края на срещата не се стигна до повече попадения и Левски се поздрави с трите точки.

Левски изпревари Локомотив Пловдив

След успеха си Левски събра 41 точки и излезе на четвърто място във временното класиране в Първа лига. Локомотив Пловдив е на пета позиция със същия актив. Лидер е отборът на Черно море, който днес победи ЦСКА, с 48 точки. Арда пък са осми с 31 пункта – на един от седмия Ботев Пловдив.

Срещу Арда Левски игра със специалните екипи по повод 110-годишнината на клуба.