Прекрасен мач за титуляря Илия Груев при класика на Лийдс

4102

Българският национал Илия Груев изигра цял мач при класическия успех на Лийдс с 3:0 над Кардиф като гост в двубой от 27-ия кръг на Чемпиъншип. За йоркшърци попаденията реализираха Патрик Бамфорд, Даниел Джеймс и Жоржиньо Рюте, а родният полузащитник остана на терена 90 минути във втори пореден двубой.

Почти безгрешен Илия Груев

Предимно натоварен с дефанзивни функции, Груев-младши се представи доста добре в срещата. Той сгреши само 2 от 70-те си паса в сблъсъка, което е похвално постижение. След победата Лийдс остава на четвърто място с 51 точки. Кардиф от своя страна заема 12-ата позиция с 37 пункта.

ОЩЕ: Ливърпул вади милиони за съотборник на Илия Груев

Пас към миналото

Бамфорд пак бележи

Гостите стартираха по-добре мача и излязоха напред в резултата още в 13-ата минута. Жуниор Фирпо асистира на Патрик Бамфорд, който се разписва във втора поредна среща. Голът му в миналия двубой е сериозна заявка за попадение на турнира за ФА Къп. В 31-вата минута бившият футболист на Манчестър Юнайтед Дан Джеймс удвои аванса на Лийдс.

Жълт картон за Груев

В 74-тата минута Илия Груев получи жълт картон за грубо влизане в краката на противников играч. 5 по-късно Крисенсио Самървил пропусна дузпа, но в 88-ата минута се реваншира подавайки на Рютер, който оформи класическото 0:3.

ВИСША ЛИГА: Дузпа донесе трудна победа на Челси срещу Фулъм (ВИДЕО)